ÅKEs POÄNGTERRÄNG
2015-11-08
Plac Namn Lag Stövel Pil Varpa Bedömning Fotboll Bonus Löptid Totalpoäng
1 Erik Laurell Släktens Poänggäng 27 14 6 14 + 10 9 35 49,53 = 116,5 231,5
2 Rikard Nedar TBIS 12 17 9 + 7 12 22 43,38 = 152,2 231,2
3 Mårten Svensson OK Gipen 24 16 12 7 + 5 9 92 64,56 = 57,2 222,2
Patrik Lindroth CK Wänershof +   = ej start
Fredrik Fornänger Game of Åkes +   = ej start
4 Elisabeth Branell Ryda SK 21 10 12 + 12 106 61,37 = 69,5 230,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
5 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 27 19 18 4 + 10 12 24 48,47 = 121,3 235,3
6 Anna Gebo Parken 15 13 12 15 + 7 6 67 61,38 = 69,5 204,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
7 Åke Bovaller Tjocka Släkten 24 20 18 10 + 13 15 24 50,31 = 113,9 237,9
8 Kerstin Andersson Ryda SK 15 18 24 7 + 14 9 112 54,34 = 97,7 296,7
VAKANT VAKANT +   = ej start
9 Henric Nedar TBIS 18 21 15 3 + 12 6 66 60,34 = 73,7 214,7
10 Anders Wikman Torsred49 21 16 15 12 + 12 18 31 56,27 = 90,2 215,2
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
11 Herman Nedar TBIS 18 25 18 11 + 12 9 18 39,08 = 179,2 290,2
12 Tor Lindén Uddevalla OK 6 19 6 + 3 9 75 71,20 = 38,0 156,0
13 Eva Lindahl AK68 24 20 18 13 + 10 130 85,15 = 215,0
14 Christer Pettersson Stenshults IF 24 24 30 2 + 9 24 31 42,13 = 160,7 304,7
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
Bo Westerberg Trollhättans SOK +   = ej start
15 Björn Larsson GMOK 18 20 30 4 + 6 9 27 56,30 = 90,0 204,0
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
16 Gustav Karlberg Lag 208 12 14 6 7 + 3 18 10 41,13 = 166,7 236,7
17 Sandra Torstensson Stenshults IF 15 12 24 6 + 3 57 52,44 = 105,1 222,1
18 Nilkas Larsson Lag Martin & Niklas 27 16 18 7 + 12 18 13 58,15 = 83,0 194,0
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
19 Carina Lind Brålanda industri AB 3 15 12 4 + 9 6 90 86,42 = 139,0
20 Johan Frendberg LK TV88 21 18 12 + 13 18 10 46,20 = 136,0 228,0
21 Eva Wikman Torsred49 24 9 27 10 + 10 12 89 73,54 = 30,3 211,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
Ulf Hamrefors Västerås SOK + 33   = brutit
22 Karin Bovaller Tjocka släkten 12 18 6 15 + 14 12 86 59,01 = 79,9 242,9
23 Ronny Eriksson Stenshults IF 21 23 18 7 + 12 30 18 46,04 = 137,6 266,6
24 Madeleine Ekblad Ryda SK 15 10 12 3 + 6 51 51,46 = 108,9 205,9
25 David Lindgren Vänersborg 15 22 15 + 1 12 65,06 = 56,7 121,7
26 Frida Bjurström SABO 18 18 9 10 + 8 24 67 51,19 = 110,7 264,7
27 Magnus Falk CK Wänershof 15 21 12 3 + 12 24 43,30 = 153,0 240,0
28 Jacob Österman Vänersborgs SK 12 19 30 + 3 48 60,06 = 75,6 187,6
29 Arvid Björk Trollhättans SOK 15 18 21 11 + 6 12 57 40,36 = 170,4 310,4
30 Andreas Holm Lady och Lufsarna 15 17 24 10 + 11 6 45,58 = 138,2 221,2
31 Glenn Kivistö Lag Kivisson 18 23 12 13 + 13 15 57,21 = 86,6 180,6
32 Johan Broberg Brålanda Industri AB 21 19 12 10 + 2 12 50,53 = 112,5 188,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
33 Stefan Persson GKN Aerospace FF 15 14 12 10 + 2 9 27 52,30 = 106,0 195,0
34 Jenny Edgren Trollhättans SOK 12 13 12 + 9 12 50 61,06 = 71,6 179,6
35 Jakob Laurell Släktens Poänggäng 15 18 18 + 1 15 47,51 = 126,9 193,9
36 Jonas Torstensson Stenshults IF 18 21 12 10 + 12 12 2 51,22 = 110,5 197,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
37 Jon Håkansson Släktens Poänggäng 18 13 6 + 10 24 12 66,43 = 51,9 134,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
38 Katarina Lindén Uddevalla OK 27 23 18 12 + 6 69 75,28 = 25,6 180,6
39 August Karlsson Halvorstorps IS 15 14 6 1 + 12 21 57 64,43 = 57,9 183,9
40 Camilla Persson Team Persson 24 23 12 9 + 7 6 96 68,54 = 45,3 222,3
41 Eric Berlin Trollhättans SOK 15 23 9 4 + 14 6 32 48,46 = 121,4 224,4
Magnus Källgård Videll FPOIK Vänersborg +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
42 Linn Smärgel CK Wänershof 18 12 12 9 + 2 12 80 58,33 = 81,8 226,8
VAKANT VAKANT +   = ej start
43 Emma Norberger Game of Åkes 15 16 30 + 12 6 59 65,33 = 55,4 193,4
44 David Sjöqvist Game of Åkes 15 14 15 15 + 14 15 4 51,44 = 109,1 201,1
Linda Johansson Team JoBo +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
45 Melvin Johansson TFK 21 14 30 + 15 9 57 55,59 = 92,1 238,1
46 Arne Berlin Trollhättans SOK 12 21 6 + 14 12 31 59,14 = 79,1 175,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
47 Torbjörn Claeson 3City Triathlon 21 27 15 5 + 10 18 19 45,15 = 142,5 257,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
48 Cecilia Winterfeldt Torsred49 18 12 24 2 + 92 58,50 = 80,7 228,7
VAKANT VAKANT +   = ej rapp
49 Lucas Hadén Fogsgaard Torsred 15 20 30 7 + 12 30 12 50,40 = 113,3 239,3
50 Tina Albertsson Familjehuset 12 16 30 3 + 10 12 92 65,11 = 56,5 231,5
51 Nina Bejbom Uddevalla OK 12 13 15 + 1 9 98 60,12 = 75,2 223,2
52 Tomas Johansson Lady och Lufsarna 15 24 18 11 + 13 24 9 47,49 = 127,1 241,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
53 Karin Kallin Trollhättans IF Friidrott 9 20 15 14 + 9 47 42,27 = 159,3 273,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
54 Martin Linde Mölndal Outdoor IF 12 15 15 5 + 12 22 52,17 = 106,9 187,9
55 Håkan Sörensson Trollhättans SOK 15 23 24 13 + 10 12 35 60,17 = 74,9 206,9
56 Martin Johansson Lag Martin & Niklas 24 18 18 + 30 10 47,17 = 130,3 230,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
Agnetha Sundberg All in +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
57 Thomas Schmidt Brålanda Industri AB 21 25 18 13 + 14 21 25 54,16 = 98,9 235,9
58 Ann-Marie Swedberg LK TV88 24 23 18 14 + 12 92 71,19 = 38,1 221,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
59 Tommy Stenkvist Ryda SK 24 21 24 1 + 14 6 49,14 = 119,1 209,1
60 Olof Swedberg LK TV88 18 8 15 15 + 11 24 75 69,18 = 44,1 210,1
61 Abbe Carlstein LLK Trollhättan 27 15 18 11 + 11 18 19 50,46 = 112,9 231,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
62 Erik Alvin Holma Suntrips 24 21 24 11 + 12 24 1 46,16 = 136,4 253,4
Jörgen Bodén Team JoBo +   = ej start
63 Fredrik Thyr Halvorstorps IS 21 21 18 6 + 4 12 22 48,09 = 125,1 229,1
64 Henrik Håkansson OK Kolmården 15 8 12 + 13 9 37,51 = 186,9 243,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
65 Angela Nåbo Torsred49 15 13 12 + 14 12 98 65,02 = 56,9 220,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
66 Ulrika Lanner Alfredsson Ryda SK 12 3 12 15 + 7 12 89 53,17 = 102,9 252,9
67 Jacob Nielsen CK Wänershof 27 28 30 7 + 8 15 41,56 = 162,4 277,4
68 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 12 13 18 + 12 3 25 42,35 = 158,5 241,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
69 Per Ivarsson Trollhättans SOK 21 23 6 7 + 5 12 70 51,22 = 110,5 254,5
70 Peter Ohlson Halvorstorps IS 24 17 9 12 + 7 18 19 54,18 = 98,8 204,8
VAKANT VAKANT +   = ej start
71 Cecilia Frendberg Trollhättespringorna 18 16 21 14 + 15 71 61,13 = 71,1 226,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
72 Peeter Vöigemast GKN Aerospace FF 27 20 12 7 + 15 44 63,36 = 61,6 186,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
73 Dan-Åke Johansson Trollhättans IF Friidrott 24 30 9 + 5 6 24 46,41 = 133,9 231,9
74 Moa Eriksson Trollhättans SOK 18 5 15 9 + 1 9 85 52,36 = 105,6 247,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
75 Karin Laurell Släktens Poänggäng 21 20 18 7 + 15 92 63,56 = 60,3 233,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
76 Olle Årebäck GMOK 21 15 30 + 7 3 48 57,50 = 84,7 208,7
77 Mikael Hassellind Friskis & Svettis Vänersborg 18 19 12 15 + 12 6 6 61,28 = 70,1 158,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
78 Emil Andersson TSK 12 13 30 2 + 3 18 57 49,18 = 118,8 253,8
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
79 Chrisof Sjöqvist Game of Åkes 15 13 3 12 + 9 24 2 50,27 = 114,2 192,2
80 Andreas Thörneby Lag 208 27 20 6 7 + 13 18 10 49,30 = 118,0 219,0
81 Martina D Stigsson Trollhättans SOK 21 16 18 + 2 9 78 56,27 = 90,2 234,2
VAKANT VAKANT +   = ej start
82 Tommy Andersson Vänersborgs SK 18 24 15 11 + 14 18 13 39,37 = 176,3 289,3
83 Klara Laurell Släktens Poänggäng 15 12 12 + 9 9 46 82,48 = 3,6 106,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
84 Henrik Högnert OK Flundrehof 21 26 6 4 + 13 12 2 45,30 = 141,0 225,0
85 Maria Heimdahl Vänersborg 18 17 9 11 + 12 6 59 65,29 = 55,6 187,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
86 Martin Ivarsson GMOK 27 12 24 14 + 8 15 2 39,22 = 177,8 279,8
Anders Frick AK68 +   = ej start
87 Jessica Hermansson CK Wänershof 27 16 12 5 + 9 55 57,13 = 87,1 211,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
88 Lovisa Årebäck GMOK 21 9 9 2 + 14 6 65 53,41 = 101,3 227,3
89 Frida Högnert GKN Aerospace FF 12 16 12 2 + 6 6 59 52,34 = 105,7 218,7
Kristina Willstrand AK68 +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
90 Kent-Erik Rosengren AK68 15 10 9 9 + 9 12 89 78,49 = 15,6 168,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
91 Olle Melén Trollhättans SOK 18 5 6 7 + 3 21 57 48,42 = 121,8 238,8
92 Gilbert Johansson Sista Sucken 21 23 24 8 + 11 18 50 67,21 = 50,0 205,0
93 Ann-Lis Fohlin Majorna Runners 18 4 6 1 + 3 9 69 78,00 = 18,0 128,0
VAKANT VAKANT +   = ej start
94 Magnus Holm Friskis & Svettis Trollhättan 18 22 18 15 + 14 15 31 61,32 = 69,9 202,9
95 Marie Ingerhed - 12 20 12 2 + 3 9 59 46,55 = 132,5 249,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
96 Sara Hamrefors Västerås SOK 15 15 21 2 + 8 12 50 60,21 = 74,6 197,6
97 Ann-Charlotte Solvang OK Skogsvargarna 27 11 6 2 + 14 9 87 52,20 = 106,7 262,7
98 Anna Willstrand Wranne AK68 18 19 12 6 + 12 71 56,46 = 88,9 226,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
99 Pernilla Birgersson Brålanda industri AB 15 13 24 13 + 14 12 81 56,38 = 89,5 261,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
100 Ida Siggelkow GKN Aerospace FF 18 19 24 11 + 13 12 54 60,42 = 73,2 224,2
101 Niklas Westlund CK Wänershof 3 23 24 15 + 13 18 12 51,44 = 109,1 217,1
102 Malin Stenvall Vänersborg 24 16 12 8 + 8 12 63 63,11 = 63,3 206,3
103 Jessika Eriksson Lag Kivisson 15 14 18 11 + 8 9 51 61,43 = 69,1 195,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
104 Susanne Wiklund Björk Trollhättans SOK 15 20 9 7 + 9 9 83 48,50 = 121,0 273,0
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
105 Christer Hermansson CK Wänershof 21 21 12 9 + 14 15 3 47,57 = 126,3 221,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
106 Janne Aronsson LK TV88 30 24 30 3 + 6 27 21 45,27 = 141,3 282,3
VAKANT VAKANT +   = ej start
107 Sylvia Gross Trollhättans IF Friidrott 12 11 24 + 15 48 43,34 = 152,6 262,6
VAKANT VAKANT +   = ej start
108 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 24 22 24 7 + 13 6 47 45,24 = 141,6 284,6
109 Charlotte Karlsson Halvorstorps IS 9 13 24 9 + 7 12 80 62,03 = 67,8 221,8
110 Linda Pettersson Stenshults IF 15 21 12 2 + 14 12 48 55,46 = 92,9 216,9
111 Dan Jonasson LK TV88 15 22 24 3 + 9 21 31 51,44 = 109,1 234,1
112 Natalie Larsson Ryda SK 24 11 24 14 + 12 21 65 51,42 = 109,2 280,2
113 Peter Gross Trollhättans IF Friidrott 18 19 12 14 + 13 12 39,29 = 177,1 265,1
VAKANT VAKANT +   = ej start
114 Bengt Norrman Trollhättans SOK 27 24 24 + 13 18 27 43,32 = 152,8 285,8
115 Jonas Ekström Tjocka släkten 12 14 15 2 + 6 6 43,13 = 154,7 209,7
VAKANT VAKANT +   = ej start
VAKANT VAKANT +   = ej start
116 Hans Torstensson TBIS 18 23 30 3 + 7 24 21 49,38 = 117,5 243,5
VAKANT VAKANT +   = ej start
117 Olof Martander Lag 208 15 5 9 12 + 9 16 51,03 = 111,8 177,8
118 Carina Berg LK TV88 3 13 9 15 + 7 9 80 68,34 = 46,3 182,3
119 Gösta Samuelsson Volvo Cars 21 19 24 + 18 54 58,02 = 83,9 219,9
VAKANT VAKANT +   = ej start
120 Holger Björkqvist AK68 21 13 12 11 + 8 9 113 73,16 = 32,2 219,2
121 Anna Robertsson Lag Ann-Britt 12 20 18 3 + 14 12 51 63,37 = 61,5 191,5
122 Johan Åhlund Vänersborgs SK 21 18 15 9 + 14 12 12 49,13 = 119,1 220,1
123 Louise Almén Lag Ann-Britt 18 23 18 4 + 13 12 49 49,24 = 118,4 255,4